Najważniejsze zalety malowania proszkowego. Dlaczego ta metoda jest bardziej opłacalna od pozostałych?

Najważniejsze zalety malowania proszkowego. Dlaczego ta metoda jest bardziej opłacalna od pozostałych?

Dobór kolorów poszczególnych elementów to zawsze kwestia indywidualnego gustu. Natomiast to, w jaki sposób pokryje się dany przedmiot farbą bądź lakierem, wydatnie wpływa na efekt końcowy. Jego jakość da się zmierzyć za pomocą szeregu parametrów. I w wielu kategoriach malowanie proszkowe najzwyczajniej w świecie nie ma sobie równych.

Powłoka farby jest spójna i jednolita, co zapewnia stalowym elementom znacznie lepszą ochronę

Trwałość dostarczanych Klientom wyrobów ma dla nas priorytetowe znaczenie. W firmie Stal Implex kompleksowo zajmujemy się obróbką stali – wobec tego zawsze wybieramy tą metodę, która zapewnia najwyższy poziom odporności na korozję, temperaturę i inne czynniki zewnętrzne. Profesjonalne malowanie proszkowe przynosi tutaj fantastyczne rezultaty. Cząsteczki farby po naelektryzowaniu i rozgrzaniu do temperatury rzędu 140-200 stopni Celsjusza wyjątkowo dokładnie, ściśle przylegają do stalowej powierzchni. Co ciekawe ogromną część proszku, która w naturalny sposób wyląduje poza malowanym obiektem, da się odzyskać i użyć przy następnej okazji. Jeśli pojawia się taka sposobność, w Stal Impex wykorzystujemy materiały eksploatacyjne do maksimum.

Malowanie proszkowe przeprowadzamy w optymalnych warunkach, dysponujemy specjalistycznym sprzętem

Dzięki temu cały proces przynosi efektowne, długowieczne rezultaty. Profile i rury stalowe opuszczające naszą pracownię po malowaniu proszkowym charakteryzują się nienaganną prezencją. W przypadku obiektów powstających w miejscach publicznych ma to szczególnie duże znaczenie. Rzecz jasna barwniki są całkowicie bezpieczne dla ludzi, a także środowiska naturalnego. Warto jeszcze zaznaczyć, że malowanie proszkowe powszechnie uznawane jest za nadzwyczaj ekologiczną metodę. Farby pozbawione są jakichkolwiek rozpuszczalników i innych, chemicznych substancji rozcieńczających. Natomiast jeśli chodzi o cennik, wystarczy skontaktować się z konsultantami Stal Impex – gwarantujemy, że nasza oferta okaże się niezwykle atrakcyjna i opłacalna.