Najważniejsze zalety malowania proszkowego. Dlaczego ta metoda jest bardziej opłacalna od pozostałych?

Dobór kolorów poszczególnych elementów to zawsze kwestia indywidualnego gustu. Natomiast to, w jaki sposób pokryje się dany przedmiot farbą bądź lakierem, wydatnie wpływa na efekt końcowy. Jego jakość da się zmierzyć za pomocą szeregu parametrów. I w wielu kategoriach malowanie proszkowe najzwyczajniej w świecie nie ma sobie równych.

Powłoka farby jest spójna i jednolita, co zapewnia stalowym elementom znacznie lepszą ochronę

Trwałość dostarczanych Klientom wyrobów ma dla nas priorytetowe znaczenie. W firmie Stal Implex kompleksowo zajmujemy się obróbką stali – wobec tego zawsze wybieramy tą metodę, która zapewnia najwyższy poziom odporności na korozję, temperaturę i inne czynniki zewnętrzne. Profesjonalne malowanie proszkowe przynosi tutaj fantastyczne rezultaty. Cząsteczki farby po naelektryzowaniu i rozgrzaniu do temperatury rzędu 140-200 stopni Celsjusza wyjątkowo dokładnie, ściśle przylegają do stalowej powierzchni. Co ciekawe ogromną część proszku, która w naturalny sposób wyląduje poza malowanym obiektem, da się odzyskać i użyć przy następnej okazji. Jeśli pojawia się taka sposobność, w Stal Impex wykorzystujemy materiały eksploatacyjne do maksimum.

Malowanie proszkowe przeprowadzamy w optymalnych warunkach, dysponujemy specjalistycznym sprzętem

Dzięki temu cały proces przynosi efektowne, długowieczne rezultaty. Profile i rury stalowe opuszczające naszą pracownię po malowaniu proszkowym charakteryzują się nienaganną prezencją. W przypadku obiektów powstających w miejscach publicznych ma to szczególnie duże znaczenie. Rzecz jasna barwniki są całkowicie bezpieczne dla ludzi, a także środowiska naturalnego. Warto jeszcze zaznaczyć, że malowanie proszkowe powszechnie uznawane jest za nadzwyczaj ekologiczną metodę. Farby pozbawione są jakichkolwiek rozpuszczalników i innych, chemicznych substancji rozcieńczających. Natomiast jeśli chodzi o cennik, wystarczy skontaktować się z konsultantami Stal Impex – gwarantujemy, że nasza oferta okaże się niezwykle atrakcyjna i opłacalna.