Rury i profile stalowe w produkcji barierek tymczasowych

Rury i profile stalowe w produkcji barierek tymczasowych

Za każdym razem, wybierając się na koncert bądź imprezę sportową widzimy bramki oddzielające nas od sceny czy miejsca, gdzie odbywają się zawody. Niektóre obiekty nie posiadają stałego zabezpieczenia lub montowane są tymczasowo. W takim przypadku podczas organizacji imprezy masowej niezbędne są tymczasowe bramki zabezpieczające, które stanowią granicę pomiędzy sceną a płytą, na której znajduje się publiczność.

Materiał wykonania

Barierki przestawne najczęściej wykonane są z rur i profili stalowych, gdyż ten materiał jest niezwykle trwały. W zależności od tego dla jak dużej publiczności organizowana jest impreza wykorzystywane są bramki różnego rodzaju – z mniejszą lub większą wytrzymałością – wyprodukowane w całości z profili kwadratowych lub prostokątnych, w całości z rur stalowych okrągłych, czy też pojedyncze słupki połączone łańcuchem.

W zależności od tego czy imprezy odbywają się wewnątrz czy na zewnątrz potrzebne są barierki odpowiednio przystosowane do panujących warunków atmosferycznych. Doskonałą ochronę przed deszczem, śniegiem, gradem, skrajnym mrozem zapewnia powłoka cynkowa, która sprawia, że przedmioty stają się trwalsze, odporne na korodowanie, a co za tym idzie mogą być używane na zewnątrz przez bardzo długi czas.

Rury i profile stalowe ocynkowane
Dodatkową zaletą cynkowania jest również to, że rury i profile ocynkowane są odporne na uderzenia, dzięki temu nawet jeśli dojdzie do przewrócenia takiej konstrukcji nie ma obaw, że zostanie ona uszkodzona. Jest to bardzo ważne, ponieważ takie zabezpieczenia wykorzystywane są również do wydzielenia miejsca parkingowego, gdzie w każdej chwili może dojść do stłuczki.

Firma Stal Impex w swojej ofercie posiada rury stalowe oraz profile stalowe czarne, ocynkowane, oraz wykonane z blachy ocynkowanej ogniowo w różnych rozmiarach i grubościach, które wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłowych, także do produkcji tymczasowych bramek zabezpieczających.