Jak uzyskać najlepsze efekty malowania proszkowego? Nasi fachowcy to wiedzą!

Automatycznie zapisany szkic 1

Rezultaty od strony wizualnej: bez zarzutu. Wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych: blisko 100%. Trwałość krycia farbą: wystarczająca na wiele lat. Koszty: relatywnie niskie. A w bonusie jeszcze dodatkowe zabezpieczenie stali przed korozją. Malowanie proszkowe ma wiele oczywistych zalet, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Dla osoby z zewnątrz może wydawać się proste i przyjemne, ale w rzeczywistości to cały, wieloetapowy proces.

Przed malowaniem stalową powierzchnię należy uprzednio dokładnie oczyścić

Bardziej skomplikowany, niż sugerowałyby to wrażenia na pierwszy rzut oka. Malowaniem proszkowym zajmujemy się już od jakiegoś czasu, komplementarnie do pozostałych usług obróbki materiałów stalowych. W Stal Impex doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie surowca. W tym przypadku wszystko zaczyna się od zapewnienia farbie maksymalnej przyczepności. Pełne malowanie proszkowe wymaga zarówno czyszczenia mechanicznego, jak również chemicznego. Zwykle robimy to poprzez piaskowanie i śrutowanie (doskonałe przy chropowatych powierzchniach), a następnie mycie oraz kąpiel w roztworze. Przygotowanie chemiczne musi być dopasowane do gatunku stali oraz jej docelowych właściwości.

Dobór farby do malowania proszkowego decyduje o późniejszej fakturze przedmiotu

Następnie obrabiany element trafia do specjalnej kabiny, w której rozpyla się wcześniej wskazaną substancję barwiącą. W jaki sposób zastosowana farba wpływa na malowanie proszkowe? Najważniejsza jest oczywiście końcowa struktura – funkcjonalna, a zarazem estetyczna. W firmie Stal Impex wykonujemy malowanie dekoracyjne na równi z malowaniami ochronnymi i antykorozyjnymi. Korzystamy z wszelkiego rodzaju farb: matowych, połyskliwych, metalicznych, fluorescencyjnych itd. Nie zapominamy również o wygrzewaniu w piecu do polimeryzacji. Czas trwania procesu zależy i od stali, i od właściwości farby. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz więcej informacji, np. szczegółowego cennika malowania proszkowego.