Odkrywamy wszystkie tajemnice profili stalowych. Zastosowanie, zalety oraz rodzaje

Odkrywamy wszystkie tajemnice profili stalowych. Zastosowanie, zalety oraz rodzaje

Zaledwie niewielki odsetek naszych Klientów może pochwalić się specjalistyczną wiedzą na temat zamawianych w Stal Impex komponentów. Pora to zmienić! W tym artykule przedstawiamy przed Tobą pełną charakterystykę profili stalowych. Zdecydowanie najpopularniejszych elementów wytwarzanych ze stopu żelaza z węglem!

Profile stalowe i ich zastosowanie. Jest większe, niż mogłoby Ci się wydawać!

Wytwarzane przez nas profile stalowe, podobnie jak rury oraz inne komponenty wykonane z tego materiału, charakteryzują się rozbudowanym spektrum zastosowania. Właściwie ciężko sobie dziś wyobrazić dyscyplinę, która nie korzysta z zalet oferowanych przez nowoczesne profile stalowe. Możesz je zaobserwować chociażby w budownictwie, przemyśle samochodowym, gastronomicznym, spożywczym czy nawet w branży meblarskiej.

Skąd wzięła się ogromna powszechność profili stalowych? Poznaj największe zalety

Tak duża popularność profili stalowych wzięła się przede wszystkim z ich funkcjonalności oraz odporności na wiele czynników destrukcyjnych. Produkowane przez Stal Impex elementy stanowią odpowiedź na współczesne zapotrzebowanie branż oraz użytkowników. Gwarantujemy ochronę przed opadami deszczu, śniegu oraz innymi czynnikami, które mogą powodować korozję. To właśnie ona przyczynia się do tego, że niskiej jakości komponenty szybko się zużywają.

Prezentujemy najpopularniejsze rodzaje profili stalowych

Rynek profili stalowych jest niezwykle rozbudowany. Wśród najpopularniejszych wyrobów trzeba wymienić ceowniki, czyli komponenty o przekroju przypominającym literę C, dwuteowniki bądź teowniki – kształtowniki imitujące zdublowaną i pojedynczą literę T. Za najbardziej znane jednak uważane są kątowniki. Przekrój poprzeczny litery L z kątem prostym w podstawie znajduje dziś zastosowanie w niemalże każdej gałęzi przemysłu!