Jak łączymy rury stalowe ze sobą? Przedstawiamy najważniejsze rodzaje spawów

Jak łączymy rury stalowe ze sobą? Przedstawiamy najważniejsze rodzaje spawów

W pełni profesjonalne spawanie przynosi długotrwałe efekty. Bez uszczerbku dla pierwotnych właściwości oraz odporności elementów stalowych. Przykład rur, ze względu na strukturę i grubość blachy, pokazuje jak istotne jest dobranie optymalnej metody. W firmie Stal Impex posiadamy specjalistyczny sprzęt i zespół kompetentnych fachowców, co pozwala nam sprawnie realizować nawet najbardziej skomplikowane łączenia.

W całym polskim przemyśle przyjął się podział spoin na 3 główne kategorie

Wymagania co do struktury spawu i jego wykonania zwykle znajdują się w projekcie. I mają formę rysunku technicznego, opatrzonego stosownymi oznaczeniami. Jeśli nie wiesz, który konkretnie sposób na łączenie rur stalowych będzie odpowiedni dla przeprowadzanych prac, nasi eksperci podejmą się przygotowania kompleksowej ekspertyzy. Finalnie zalecenia będą uwzględniać powszechnie obowiązującą systematykę:

  1. spoiny czołowe
  2. łączenia pachwinowe
  3. spawy inne

Każda z trzech powyższych grup dzieli się jeszcze na kilka kategorii. Pierwsze dwie na jednostronne i dwustronne, natomiast do kategorii innych spoin trafiły spawy otworowe, grzbietowe oraz brzeżne. W firmie Stal Impex wykonujemy pełen wachlarz usług związanych z obróbką rur i innych elementów ze stali. Spawanie różnorodnymi technikami nie sprawia nam najmniejszych problemów.

Wiemy, jak dobrać metodę łączenia rur stalowych do przetwarzanych materiałów

Sposób wykonywania spoin zależy od szerokiej gamy czynników, często niezależnych od siebie. Począwszy od warunków spodziewanych w miejscu przeznaczenia obrabianego obiektu (wilgotność, ciśnienie, styczność z rozmaitymi substancjami), a skończywszy na ograniczeniach technicznych. W Stal Impex stawiamy sobie za cel uzyskanie maksymalnej trwałości, przy zachowaniu rozsądnego poziomu cen świadczonych usług. Nigdy nie pomijamy kontroli jakości wykonanych łączeń rur stalowych – zawsze musimy się upewnić, że spoiny spełniają swoje zadanie. Testy przeprowadzamy w taki sposób, aby badanie nie wpłynęło destrukcyjnie na strukturę spawu. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a błyskawicznie otrzymasz indywidualną wycenę oraz wszystkie potrzebne informacje.  Możesz też skorzystać z naszego kalkulatora wagi stali aby obliczyć masę profili -> kalkulator stali.