W jakich warunkach odbywa się cynkowanie ogniowe? Zobacz, jak zabezpieczyć stal nawet na 50 lat!

W jakich warunkach odbywa się cynkowanie ogniowe? Zobacz, jak zabezpieczyć stal nawet na 50 lat!

Zapewnienie metalowym elementom skutecznej, długotrwałej ochrony przed korozją zdecydowanie zwiększa ich żywotność. Jednocześnie regularna impregnacja, malowania środkami ochronnymi, wymaga sporo wysiłku. W powyższej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest używanie prefabrykatów poddanych odpowiedniej obróbce. Dzięki profesjonalnemu cynkowaniu ogniowemu stalowe części zyskują najlepsze zabezpieczenie z możliwych.

Najważniejsze są parametry reakcji, kiedy dochodzi do dyfuzji pomiędzy cząsteczkami cynku i żelaza

Nałożenie odpowiednio rozprowadzonej warstwy cynku na powierzchnię o złożonej strukturze wymaga specyficznych warunków. Bodaj najważniejszym czynnikiem jest tutaj temperatura. Wspomniany metal topi się przy 419 °C, jednak cynkowanie ogniowe powinno przeprowadzać się przy temperaturze na poziomie 440-460 °C. W takiej sytuacji cząsteczki stopu przenikają się w optymalny sposób, tworząc powłokę o właściwej strukturze. Na styku stali z nową warstwą zawartość żelaza wynosi ok. 25% i stopniowo (od 1 mikrometra w górę) spada. Część zewnętrzna elementu poddanego obróbce składa się niemal w całości z czystego cynku.

Stosowane przez Stal Impex metody cynkowania ogniowego są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego

Cały proces kąpieli w roztopionym cynku zajmuje stosunkowo niewiele czasu, ale na tym nasza praca się nie kończy. Trzeba jeszcze pozbyć się zacieków, a także skontrolować i w razie potrzeby poprawić otwory (jeśli takowe występują) oraz ewentualne odkształcenia materiału. W firmie Stal Impex zajmujemy się cynkowaniem ogniowym kompleksowo, nie zaniedbując żadnego etapu. Tym samym nie ma konieczności konserwowania dostarczonych elementów, wszystko jest od razu gotowe do montażu. Produkowane przez nas rury i profile stalowe wyróżniają się nie tylko odpornością na korozję, ale też znacznie zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i oraz dynamiczne. Cały proces cynkowania ogniowego przebiega pod pełną kontrolą. Partnerów zainteresowanych naszymi usługami prosimy o skontaktowanie się z odpowiednim działem firmy Stal Impex.